Z myślą o turystach powstał portal informacyjny www.pogorze.info, w którym znajdą Państwo propozycje zwiedzania, odkrywania i poznawania Pogórza. Nie brakuje tam również aktualności i informacji o zbliżających się wydarzeniach na Pogórzu.

POGÓRZE SZYTE NA TWOJĄ MIARĘ

Dla wielu form turystyki, i dla określonych grup turystów Pogórza nie są ani za duże, ani za małe. Doskonale nadają się dla wycieczek rowerowych, konnych, kilkugodzinnych spacerów z rodziną, weekendowych wycieczek samochodowych.

Najwyższe wniesienia przekraczają 500 m n.p.m. dzięki czemu na wycieczce zmęczysz się owszem, ale nie za bardzo, tak w sam raz. Wiele oczywiście zależy od Ciebie i Twoich możliwości. Wybór tras umożliwi Ci zorganizowanie swojej idealnej wycieczki.

POGÓRZE – TAK BLISKO

Sam jesteś już zapewne zaskoczony, że Pogórze znajdowało się zawsze na trasie twoich wycieczek górskich, a o tym nie wiedziałeś. Zawsze, kiedy wybierasz się w Beskidy, zarezerwuj kilka godzin na eksplorację naszego regionu. Pogórze jest również doskonałym miejscem wypadowym w kierunku znanych ośrodków administracyjnych: Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Krosna, Nowego Sącza, jak również ośrodków uzdrowiskowych: Iwonicza, Rymanowa, Krynicy, Muszyny. Jeżeli masz do dyspozycji samochód lub rower wybierz jako miejsce wypadowe właśnie Pogórze.

POGÓRZE PEŁNE SŁOŃCA

Północny skraj Pogórza – Góra Św. Marcina należy do najcieplejszych miejsc w Polsce. To właśnie u nas rozwija się mocny region winiarstwa, co jest możliwe dzięki odpowiedniemu nachyleniu stoków i nasłonecznieniu. Nie tylko winorośl lubi takie warunki. Wiele osób odwiedzających region zażywa kąpieli słonecznych. Inni wolą oglądać zachody słońca z szerokimi, beskidzko-tatrzańskimi panoramami. Z racji na dużą ilość terenów rolnych, polan i odkrytych przestrzeni Pogórze jest miejscem pełnym słońca.

POGÓRZE – W DUCHU DAWNYCH CZASÓW

Splot wydarzeń historyczno-społecznych sprawił, że właśnie u nas poczujesz ducha historii. Drewniane gotyckie świątynie, przydrożne krzyże i kapliczki, zabudowania gospodarskie, wiejskie chałupy, dawne sposoby gospodarowania ziemią i wreszcie ludzie, którzy potrafią jeszcze wykonywać dawne rzemiosło. To bogactwo historyczne i kulturowe tutaj zachowane i często kultywowane jest naszą ogromną wartością.

POGÓRZE DLA POSZUKIWACZY SKARBÓW

Wyjątkowość Pogórza polega na mnogości miejsc niezwykłych, które nie poprzez wielkość są wyjątkowe, ale poprzez wartości niemierzalne: kontekst historyczny, geograficzny, przyrodniczy, społeczny i kulturowy. Zdobywanie informacji na ich temat, często przypomina działalność odkrywców, którzy ostrożnie, kawałek po kawałku próbują poznać i zrozumieć miejsce eksploracji. Odkrycia te mogą stać się kanwą Twojej opowieści o poszukiwaczach skarbów Pogórza Karpackiego. Do tego właśnie dzisiaj zapraszamy!